NMB Tüplü Birleşim Özellikleri

NMB Tüplü Manşonlu Birleşimleri Splice Sleeve North Americal Inc. (Livonia, Michigan) tarafından tanımlanmış yönergeye uygun olarak SS Harcı ile doldurulur.

Örnek : NMB Manşonlu Birleşim 8U-X (sonradan harç uygulaması), 11U-X (önden harç uygulaması). Tip 1 harç 45 MPa, Tip 2 ise 65 MPa dayanımı sağlamalıdır.

Donatıların; kesik konik geometrili, dolgu harcı ile dolu manşonlu mekanik birleşimlerinde rötre yapmayan, yüksek erken dayanımlı ve düşük pompa basıncı ile uygulanan SS harcı kullanılır. SS harcı, kullanım yerine göre, ACI 318 veya IBC’de belirtilen Tip 1 veya Tip 2 ile ilgili koşulları sağlar.

NMB Tüplü Birleşim Sistemleri, AASHTO Standard Specification for Highway Bridges, Division 1-Design, Section 8.32.2’yi, ayrıca 16.baskısındaki 8.32.2.5 nolu yeni makalenin şartlarını sağlar. Bu makale; diş açılmamış, kaplamalı veya kaplamasız donatılar ile oluşturulacak dolgu harçlı manşonlu birleşimlerin yorulma dayanımı hakkındaki kriterleri içerir. NMB Splice-Sleeves tersinir yükler altında 2 milyon çevrimde 12.6 kgf/mm2 (18 ksi) kriterini sağlayan tek manşon tipidir.